Петър Петров с 12-о място в Гран При на Швейцария

Снимка: Личен архив

Петър Петров с мотоциклет "Кавазаки" финишира на 12-а позиция в 15-ия кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2 за Голямата награда на Швейцария. Българинът завърши на 9-а позиция в първия и на 12-а във втория манш, като прибави в актива си още 21 точки.

Другият ни представител в надпреварата Майкъл Иванов с КТМ завърши 36-и, а първи е британецът Макс Ансти с "Хускварна", който спечели и двете пробягвания на трасето.

В генералното класиране за първенството Петров е седми със сбор от 340 точки, Иванов е 43-ти с 11 точки. Лидер е контузеният в момента Джефри Херлингс (Холнадия) с КТМ с актив от 597 точки.

До края на шампионата остават още 5 кръга. Следващото състезание е на 28 август за Голямата награда на Холандия.

Много грешки направих през целия уикенд, които не трабваше да допускам. Мисля, че прекарах повече време на земята, отколкото на мотора. това никак не улесни нещата за самото състезание, това заяви специално за предаването "На финала" по "Хоризонт" Петър Петров.