Линда Зечири на осминафинал в бадминтона

Линда Зечири се класира за осминафиналите на единично на олимпийския турнир по бадминтон в Рио де Жанейро. Българката победи поставената под номер 11 в схемата Кърсти Гилмор (Великобритания) с 12:21, 21:17, 21:16 след 65 минути игра в решаващ мач за първото място в група "Д".

Двубоят започна лошо за Линда, която загуби първите седем разигравания, а след това допусна изоставане от 1:11. Зечири логично загуби първия гейм, но постепенно намери играта си. Гилмор изглеждаше по-близо до победата при 16:14 във втората част, но с шест безответни точки българката реализира обрат. В решаващата трета част отново британката започна по-добре, като поведе със 7:4, но след 10:10 Зечири направи поредица от пет точки и до края удържа преднината си. На осминафиналите Линда ще срещне Джи Хюн Сун (Република Корея).

Репортаж от състезанието и интервю с Линда Зечири на Теодор Черешев можете да чуете в звуковия файл.