Симоне Байлс с трети златен медал на Игрите в Рио

Симоне Байлс спечели титлата на прескок на олимпийския турнир по спортна гимнастика в Рио де Жанейро. 19-годишната американка триумфира със средна оценка от 15.966 точки от двата си опита. Това е трето злато за Байлс от Игрите, след като стана шампион в индивидуалния многобой и в отборната надпревара.

На второ място с 15.253 точки се класира световната шампионка в дисциплината Мария Пасека. Рускинята беше бронзова медалистка на уреда в Лондон 2012. Трикратната европейска шампионка Джулия Щайнгрубер (Швейцария), чийто треньор е българинът Золтан Йорданов, заслужи бронза с 15.216 точки.

Легендарната състезателка Оксана Чусовитина (Узбекистан) завърши на седмо място в надпреварата при рекордното си седмо участие на Олимпиада с оценка от 14.833 точки.