от 15.00 часа

Макс Уитлок с олимпийско злато във финалите на земя и кон с гривни от турнира по спортна гимнастика в Рио де Жанейро

Макс Уитлок с олимпийско злато във финала на кон с гривни

Макс Уитлок спечели две олимпийски титли във финалите на отделните уреди в турнира по спортна гимнастика на Игрите в Рио де Жанейро. Британецът стигна до златните отличия във финалите на кон с гривни и на земя.

Във финала на кон с гривни британците имаха двоен повод за радост. 23-годишният Уитлок триумфира със златото, като получи за изпълнението си оценка от 15.966 точки. Среброто стана притежание на неговия сънародник Луис Смит с 15.833 точки. Американецът Александър Надур стигна до бронза с резултат от 15.700 точки.

Снимка   Снимка

Уитлок стигна до титлата и във финала на земя. Европейският шампион от първенството в Москва преди три години беше оценен с 15.633 точки. Второто и третото място заеха гимнастици от страната домакин на Игрите – Бразилия. Със среброто с 15.533 се окичи 30-годишния ветеран Диего Иполито, световен шампион на земя от 2005 и 2007 година. Трети пък се нареди неговият сънародник Артур Мариано с 15.433 точки.

Снимка       Снимка

Носителят на два златни медала на Игрите до момента – в индивидуалния многобой и отборната надпревара - Кохей Учимура допусна грешка и остана едва пети с 15.241 точки.