Експресни победи на Владимир Дубов в Рио

Владимир Дубов
Снимка: Архив

Владимир Дубов постигна 2  експресни победи в категория до 57 килограма на олимпийския турнир по борба свободен стил в Рио де Жанейро.

Световният вицешампион от Будапеща 2013 Дубов надделя при най-леките с технически туш над американеца Даниел Денис след само 85 секунди на тепиха.

28-годишният българин направи добър захват и реализира 10 безответни точки, а след това получи и още една допълнителна след неуспешно обжалване на съперника.

На четвъртфиналите Дубов тушира след малко повече от 2 минути борба Иван Гуйдя от Румъния.

Георги Иванов загуби на осминафиналите в категория до 74 килограма на олимпийския турнир по борба свободен стил в Рио де Жанейро.

Българинът, който тренира и се готви в САЩ, претърпя поражение в първия си мач от бронзовия медалист от Евро 2016 в Рига - Якоб Макарашвили (Грузия), с 8:13 технически точки.

Иванов стартира отлично срещата, а след първата част водеше с 6:4, но допусна обрат.

Така той трябва да се надява Макарашвили да достигне до финала, за да го изтегли в репашажите за бронза.

На четвъртфиналите грузинецът ще срещне трикратния европейски шампион Джабрайл Хасанов (Азербайджан).