"Левски" разгроми "Славия" с 4:0

"Славия" – "Левски" 0:4

"Левски" записа втора поредна победа в Първа лига, след като разгроми "Славия" с 4:0 в най-старото столично дерби.

Играчите на Люпко Петрович затвърдиха добрите впечатления, които оставиха след победата над шампиона "Лудогорец" преди седмица и с актив от 8 точки изместиха ЦСКА от третото място в таблицата.

Поражението е четвърто поредно за "Славия" в елита и "белите" са единственият отбор без спечелена точка от началото на сезона в Първа лига.

"Сините" доминираха и решиха всичко в мача още до почивката. Антонио Аниете откри резултата в 21-вата минута след великолепна триходова акция. Божидар Краев подаде в дясно на Адениджи, който без забавяне центрира ниско към връхлитащия Аниете, който с върха на обувката не остави шансове на Георги Петков - 1:0 за "Левски". Това е първи гол за испанеца след завръщането му на "Герена".

В 41-вата минута Адениджи увенча добрата си игра с гол. Нигериецът пое добре топката, напредна и с удар в близкия ъгъл за втори път матира вратаря на "белите".

Четири минути след подновяването на играта Адениджи и Аниете последователно пропуснаха стопроцентова възможност за гол. Адениджи излезе сам срещу Петков, но не успя да го преодолее, а при добавката Аниете стреля над вратата.

Поредна скоростна атака на "Левски" в 62-рата минута завърши с трети гол във вратата на "Славия". Аниете пусна хитър пас към Георги Костадинов, който финтира защитник в бяло и с удар в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря.

В 82-рата минута Божидар Краев записа името си сред голмайсторите. След като преди седмица отбеляза победния гол срещу "Лудогорец", сега младият талант вкара за 4:0 след пас на Венци Христов и дооформи разгрома.

Състави:

"Славия": Георги Петков (80-Антониос Стериакис), Георги Пашов, Александър Бранеков, Петко Христов, Емил Мартинов, Омар Абуд, Георги Йомов (46-Калоян Кръстев), Емил Стоев (46-Янис Карабельов), Божидар Васев, Ивайло Димитров, Сердер Сердеров

"Левски": Боян Йоргачевич, Димитър Пиргов, Александър Др. Александров, Франсис Нар, Джереми Де Нойер, Божидар Краев, Веселин Минев (72-Мики Орачев), Бабатунде Адениджи (71-Венцислав Христов), Антонио Аниете, Александър Ем. Александров, Георги Костадинов (88-Мехди Бурабия)