„Славия“ с победа над „Пирин“

Отборът на „Славия“ записа победа в 11-тия кръг на Първа професионална футболна лига. Момчетата на Александър Тарханов се наложиха с 3:1 над „Пирин в мач, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Първото полувреме завърши при резултат 0:0, след като Николай Димитров от пряк свободен удар уцели напречната греда в 10-ата минута, а малко след това Даниел Младенов от гостуващия тим се озова на чиста позиция след грешка на Абуд Омар, но от няколко метра не уцели вратата.

През вторите 45-ет минути „белите“ взеха аванс от 2 гола в рамките на 5 минути, след попаденията на Валери Домовчийски в 59- та и  64-та минути. Сердер Сердеров покачи на 3:0 с гол в 72-та минута. Гостите успяха да върнат един гол 6-ет минути по -късно, като негов автор стана Даниел Младенов.

„Славия“ и „Пирин“ са с по 13 точки и заемат съответно 8-о и 10-о място в класирането. В следващия кръг "белите" гостуват на „Локомотив“ (Горна Оряховица), а „Пирин“ посреща „Верея“.