"Берое" надигра трудно "Монтана" при дебюта на Ферарио Спасов

"Берое"-"Монтана"

"Берое" се наложи с 2:1 над "Монтана" в среща от 12-ия кръг на Първата ни футболна лига, което беше и дебют за новия наставник на "зелените" Ферарио Спасов. Атанас Зехиров и Жуниор Мапуку вкараха за домакините, които събират 16 точки. "Монтана" остана на последното 14-о място с 5.

Срещата беше в бавно и неособено привлекателно темпо, макар че в първите 15 минути домакините имаха три чудесни възможности. В първите две ситуации Зехиров и Радослав Кирилов изпуснаха, а в 15-ата Мапуку улучи гредата след центриране на Милисавлевич. В 27-ата минута Атанас Зехиров с чудесно изпълнение от фаул откри резултата, а само две минути по-късно Мапуку направи нов пропуск, който от 4 метра не успя да прати топката във вратата. До края на първата част Мапуку изпусна още една добра възможност, а в 52-ата минута гостите изравниха. Пробив на Костадин Дяков от дясно намери влезлия на скорост Стивън Петков и той отклони топката пред Венци Василев в мрежата на беройци. В 62-ата минута гостите можеха да направят пълен обрат, но вратарят Макенджиев извади топката над гредата след удар на защитника Бамба.

В 73-ата "Берое" стигна до втори гол чрез Мапуку, който след 6 пропуска най-после вкара. Александър Василев секунди след влизането си в игра асистира чудесно към Мапуку, който бе тръгнал да пробива на скорост покрай Тихомир Трифонов. Тъмнокожият таран показа супер техника при овладяването и след като излезе очи в очи с Христо Иванов, по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл. В 81-ата минута Стивън Петков беше близо до втори гол за гостите, който стреля от движение, но Макенджиев спаси.