Сесил Каратанчева започна с успех в Уако

Сесил Каратанчева

Сесил Каратанчева започна с победа участието си на турнира по тенис в американския град Уако. Състезанието е с награден фонд 50 000 долара.

В първия кръг българката надигра с 6:4 и 6:2 представителката на домакините Тейлър Таунсенд, а мача продължи час и 21 минути.

Каратанчева започна лошо и допусна пробив още в първия гейм, но във втория коригира неточностите си и изравни. В седмия гейм Таунсенд отново проби сервиса на българката, но Каратанчева се мобилизира и взе следващите три гейма, за да затвори сета с 6:4.

Във втората част нашата тенисистка започна с 3 двойни грешки при първите си 4 сервиса, но въпреки това успя да вземе подаването си. Това и вдъхна увереност и до края на срещата не даде повече шансове на съперничката си.

Във втория кръг ще Сесил срещне друга американка – Шанел ван Нгуен.