от 09.00 часа

„Леганес“ с първи домакински успех в Примера

Серхио Леон (вдясно) от „Осасуна“ се опитва да отнеме топката от Пабло Инсуа

Дебютантът в испанския футболен елит „Леганес“ записа първа домакинска победа в историята си в Примера дивисион, след като се наложи над „Осасуна“ с 2:0, в последния мач от 12-ия кръг на шампионата.

Роберт Ибанес откри резултата още в 6-ата минута с удар от ъгъла на малкото наказателно поле, след като защитниците на гостите не успяха да изчистят добре центриране от ляво на Диего Рико.

„Леганес“ продължи да има превъзходство и стигна до второ попадение. В 57-ата минута Ибанес овладя дълъг пас на Давид Тимор в дъгата пред наказателното поле, освободи се от Хуан Фуентес и с удар от малък ъгъл преодоля вратаря Наусет Перес.

Така с първата си победа от седем мача „Леганес“ събра 13 точки и вече е на 15-та позиция. „Осасуна“, който също е новак в елита през този сезон, е предпоследен само със 7 точки.

Двубоят беше дебютен за новия наставник на гоститe Хоакин Капарос, който замени Енрике Мартин преди две седмици.