„Едмънтън“ разгроми „Чикаго“ с 5:0 в НХЛ

Хокейстите на "Чикаго" (в бели екипи) загубиха с 0:5 от "Едмънтън"

„Едмънтън“ разгроми гостуващия му „Чикаго“ с 5:0 и се изкачи на върха в Тихоокеанската дивизия на Националната хокейна лига.

Леон Драйзайтър се отличи с два гола и асистенция, Оскар Клефбом, Андрей Шекера и Антон Слепишев също вкараха, а вратарят Кам Талбот отрази всичките 31 удара за третия си "шътаут" през сезона.

Конър МакДейвид записа две асистенции и оглави листата на най-добрите реализатори в НХЛ с 24 точки.

„Чикаго“ загуби за едва втори път в последните си десет мача и остана на върха в Западната конференция.

Мат Дюшен от „Колорадо“ се завърна на леда, след като пропусна четири мача заради мозъчно сътресение и донесе победата над домакина „Кълъмбъс“ с 3:2 след продължение.

Дюшен се разписа в 1:49 мин. на добавеното време. Тайсън Бари и Ерик Джонсън също вкараха, а вратарят Семьон Варламов завърши с 40 спасявания.

Гостите бяха близо до успеха още в редовното време, но Кам Аткинсън изравни 7 секунди преди сирената.

„Ню Йорк Рейнджърс“ обърна носителя на купа "Стенли" – „Питсбърг“ с 5:2 като гост.

Шампионите поведоха през първата част с два гола на дебютанта Джейк Гюнцел, но гостите направиха обрат още през втория период с голове на Рик Неш, Михаел Грабнер и Ти Джей Милър.

В третата част Кевин Хейс и Дерек Степан на празна врата оформиха успеха на „Рейнджърс“, които е лидер в дивизия "Метрополитън" и изостава само на точка от водача в Лигата „Монреал“.

Другите резултати: „Бъфало“ – „Калгари“ 4:0, „Нешвил“ – „Тампа Бей“ 3:1, „Далас“ – „Минесота“ 3:2 след продължение и „Сан Хосе“ – „Ню Джърси“ 4:0.