„Голдън Стейт“ с наказателна акция срещу „Индиана“ в НБА

Стеф Къри (вляво) вкара 22 точки на „Индиана“

Клей Томпсън отбеляза 25 точки за 26 минути, а Стеф Къри добави 22 пункта при разгромната победата на „Голдън Стейт“ със 120:83 срещу „Индиана“ в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига.

Въпреки осмия си пореден успех обаче вицешампионите останаха с една победа зад лидера в Тихоокеанската дивизия „Лос Анджелис Клипърс“, който спечели със 123:115 срещу „Торонто“.

„Уориърс“ оставиха титулярите си на резервната скамейка по време на последната четвъртина, защото имаха огромен аванс от 29 точки. Преди това Кевин Дюрант успя да запише дабъл-дабъл с 14 точки, 11 спечелени борби и шест асистенции, а „Голдън Стейт“ вече е с баланс от 12 победи и две поражения. „Клипърс“ е с 13-2 и е лидер в дивизията и Западната конференция.

Брадли Бийл отбеляза рекордните в кариерата си 42 точки при победа на „Вашингтон“ със 106:101 срещу „Финикс“. Гардът на „Уизърдс“ наниза 12 точки в третата четвъртина и 14 в последната, за да донесе победата за опашкарите в Югоизточната дивизия.

Останалите резултати: „Шарлът“ – „Мемфис“ 90:105, „Филаделфия“ – „Маями“ 101:94, „Детройт“ – „Хюстън“ 96:99, „Милуоки“ – „Орландо“ 93:89, „Минесота“ – „Бостън“ 93:99 и „Сан Антонио“ – „Далас“ 96:91.