Завършихме с успех квалификациите по баскетбол при жените

Националният ни отбор по баскетбол за жени победи със 72:48 точки Швейцария в последния си мач от квалификациите за европейското първенство догодина.

Така българките завършиха на третото място в 5-та група на квалификациите с актив от 2 победи и 4 поражения. Първи е отбора на Русия с 6 успеха и нито едно поражение. Второто място зае Гърция с 4 победи и 2 загуби, а четвърти са швейцарките без нито един успех.

След равностойни първи две части, нашите направиха много силна трета част, спечелена с 23:11, след която поведоха с 54:40.

Българките започнаха последната част с 14:4 и направиха разликата над 20 точки, за да доиграят спокойно мача.

Даниела Петева беше най-резултатна за нашите с 19 точки, а 18 добави Радостина Димитрова. За Швейцария 15 точки вкара Алексия Рол.