„Пирин“ разгроми „Дунав“ с 4:1

"Пирин" победи "Дунав" с 4:1

„Пирин“ разгроми „Дунав“ с 4:1 в среща от 16-ия кръг на Първа футболна лига.

Още от самото начало на мача „Пирин“ притисна своя съперник и положенията пред вратата на Мартин Луков следваха едно след друго.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Станислав Костов пусна на празна врата към Даниел Младенов и той откри резултата.

6 минути по-късно Атанас Атанасов си отбеляза автогол, след като опита да изчисти удар на Костов.

„Пирин“ не спря до тук и в 29-ата минута Даниел Младенов с хубав диагонален удар направи резултата класически, а гостите от „Дунав“ върнаха едно попадение след красиво изпълнение на Диян Димов в 37-ата минута.

През второто полувреме „Пирин“ продължи да бъде по-добрият отбор на терена, а в 62-рата минута Станислав Костов успя да се разпише. Той бе изпуснат от защитата на гостите и хладнокръвно направи 4:1.

До края нови добри възможности се откриха пред "орлетата", но Муйеци и Сандев не успяха да преодолеят Луков.