Мартен Фуркад спечели спринта в Поклюка

Мартен Фуркад (Франция) спечели спринта на 10 километра в кръга за световната купа по биатлон в Поклюка (Словения). Носителят на Световната купа по биатлон за последните пет години записа трета индивидуална победа през новата кампания, след като не допусна нито една грешка и в двете стрелби.

Втори и трети също без пропуски на огневия рубеж завършиха Йоханес Бьо (Норвегия) и Антон Шипулин (Русия).

От българите най-добре се представи Красимир Анев, който финишира 26-и с 10 свалени мишени. Антон Синапов остана 45-и, след две грешки при стрелбата от положение прав. Владимир Илиев е 61-и с по два пропуска в двете си стрелби. Димитър Гарджиков се нареди 85-и с една грешка на рубежа.

След успеха днес Мартен Фуркад води в генералното класиране със 228 точки, следван от Йоханес Бьо със 150 и от друг норвежец Оле Ейнар Бьорндален със 134. От българите Анев е с най-предно класиране на 31-ото място с 51 точки.