Григор Димитров срещу Доминик Тийм в четвъртфиналите на турнира в Бризбейн

Григор Димитров ще играе срещу Доминик Тийм в четвъртфиналите на тенис турнира в Бризбейн (Австралия), след като австриеца се наложи над представителя на домакините Сам Грот със 7:6, 6:3.

Българинът достигна до тази фаза след като победи с 6:2, 6:4 Никола Маю (Франция), като не срещна никакви проблеми и взе реванш  за отпадането си на двойки от същия съперник. Първата ни ракета  започна мача с пробив още в първия гейм, а в петия постигна втори, за да поведе с 4:1, което се оказа достатъчно за приключването на първия сет за 27 минути. Във втория играта бе по-равностойна, но при резултат 3:3 хасковлията успя да направи нов пробив, което го изведе до победата.

Григор Димитров достига до четвъртфинал в Бризбейн за четвърти път в кариерата си. През последните две години българинът  отпадаше от Роджър Федерер (Швейцария), който този сезон предпочете да играе за „Хопман Къп”.