„Лукойл Академик“ приключи участието си във ФИБА Европа

„Лукойл Академик“ загуби гостуването си на холандския „Грьонинген“

Баскетболният ни шампион „Лукойл Академик“ приключи участието си в турнира за Купата на ФИБА Европа след като загуби гостуването си на холандския „Грьонинген“ с 89:95 точки.

Така нашите завършиха трети в групата си и пропуснаха възможността да се класират на втората позиция и да се надяват да продължат в следващата фаза.

През първите три части холандците водеха в резултата, а преди последната четвърт преднината им бе цели 17 точки.

Тогава обаче Дани Гибсън се развихри за „Лукойл Академик“ и поведе тима си към серия от 13:2. Нашите направиха пълен обрат, като дори поведоха в резултата, а в края мача вървеше точка за точка.

В заключителните минути обаче холандците успяха да наложат надмощие и да спечелят мача.

Най-резултатен за „студентите“ бе именно Дани Гибсън, който вкара 28 точки. Максим Корниленко добави 18, а Стив Зак завърши с 12.

Джейсън Дурисо вкара 21 за „Грьонинген“.