Египет продължава за купата на африканските нации

Египет победи с 1:0 Гана

Седемкратният шампион Египет се поздрави с първото място в 4-та група на турнира за купата на африканските нации, след като победи с 1:0 Гана.

Мохамед Салах реализира единствения гол в срещата още в 11-ата минута и осигури среща на тима си с Мароко на четвъртфиналите в надпреварата.

Египет е на първо място в групата със 7 точки.

Ганайците също продължават напред с 6 точки, като следващият им противник е ДР Конго.

Египет участва в турнира след седемгодишно отсъствие, докато финалистът от 2015 година Гана изгуби ветерана Асамоа Гиян заради контузия 5 минути преди почивката на двубоя с египтяните.

В другата среща от тази група Мали и Уганда завършиха наравно 1:1, заемайки съответно третата и четвърта позиция в крайното класиране.

Младият Фарук Мия даде аванс за Уганда в 70-ата минута, но само 4 минути след това Ивс Бисума изравни.