от 07.00 часа

"Рома" разгроми "Фиорентина" с 4:0

Джеко вкара два гола на "Фиорентина"

„Рома“ срази с 4:0 „Фиорентина“ и съхрани 100-процентовия си домакински баланс през сезона в италианското първенство по футбол.

Столичаните са втори в класирането с 50 точки и мач повече от лидера „Ювентус“, който е с 54 точки.

Джеко вкара 16-ия си гол за сезона в 39-а минута, когато овладя топката на гърди след пас на Даниеле Де Роси и преодоля вратаря на гостите за 1:0.

Де Роси беше архитект и на второто попадение, след като асистира от свободен удар на Фасио в 58-ата минута, а Наинголан се възползва от грешка на „Фиорентина“ и покачи на 3:0 в 75-ата.

Джеко довърши погрома 8 минути преди края с нов гол във вратата на гостите от Флоренция.

С 14-а си поредна победа у дома "Рома" счупи и клубния рекорд, поставен с 13 успеха през далечната 1930-а година. Настоящата серия пък започна на 20-и април 2016-а срещу „Торино“.