Медал за Боряна Калейн в първото състезание за сезона по художествена гимнастика

Снимка: БФХГ

Боряна Калейн започна отлично сезона в художествената гимнастика. Гимнастичката на Марияна Памукова спечели сребърен медал в многобоя на турнира „Алина къп“, съпътстващ надпреварата от веригата Гран при в Москва. Състезателката на „Левски- Триадица“ събра за сбор от 67.250 точки, като получи най-висока оценка за перфектното си изпълнение с обръч – 18.200 точки. За останалите композиции българката беше оценена с – 17.250 точки с топка, 16.200 точки с лента и необяснимо ниска оценка за изпълнението с бухалки – 15.600 точки.

Шампионка е представителката на домакините Екатерина Селезьова със сбор от 71.650 точки, а бронзът стана притежание на Никол Зелихман (Израел) с актив от 65. 950 точки.

Блестящ старт за Боряна! Допусна грешки, което е нормално за този период, но игра смело, артистично и уверено! Браво, Бубе! Сега още по-упорити тренировки и грешките ще изчезнат!, така президентът на БФХГ Илиана Раева поздрави в социалните мрежи Калейн за спечеленото отличие.