от 15.00 часа

"Локомотив" (Пловдив) взе трудна победа в Стара Загора

Локомотив Пловдив победи като гост с 1:0 Верея в среща от 20-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Парвиз Умарбаев във втората минута от добавеното време на мача.

Гостите от Пловдив първи опитаха да открият резултата още в 9-ата минута. Дани Кики стреля неточно от пряк свободен удар.

След това само в разстояние на няколко минути Педро Еуженио и Георги Андонов пропиляха добри възможности за Верея.

В 29-ата минута страхотна намеса на Ел Харуби отново запази вратата на Локо. Четири минути преди края на полувремето пловдивчани отговориха с удар в гредата на Дани Кики. Вратарят на Верея Иван Караджов закачи леко топката, с което спря сигурен гол.

След подновяването на играта домакините имаха инициативата. Георги Андонов от добра позиция стреля над вратата. В 62-ата минута Елиаш прати топката в мрежата на Ел Харуби, но попадението бе отменено поради засада.

Шест минути преди края на срещата резервата за Верея Валери Домувчийски от добра позиция стреля в тялото на защитник. Юношата на Левски можеше да комбинира с Еуженио, който бе оставен непокрит. Във втората минута от добавеното време на срещата Парвиз Умарбаев с глава донесе успеха за Локомотив Пловдив.