„Реал“ (М) обърна „Виляреал“ от 0:2

„Реал“ (М) спечели с 3:2 след изоставане от 0:2 при гостуването си на „Виляреал“

„Реал“ (Мадрид) спечели трудно с 3:2 след изоставане от 0:2 при гостуването си на „Виляреал“ в мач от 24-тия кръг на испанския футболен шампионат.

Всичко най-важно в двубоя на стадион "Ел Мадригал" се случи след почивката, а през първата част двамата вратари Кейлор Навас и Серхио Асенхо се отличиха с по едно добро спасяване.

В 50-ата минута Мануел Тригерос откри резултата след силен удар, дошъл след пас на Кастийехо.

Само 6 минути след това Седрик Бакумбу беше изведен от Бруно Сориано и с техничен удар преодоля Навас за втори път.

В 61-вата минута удар от въздуха на Кристиано Роналдо срещна страничната греда, а 3 минути по-късно столичани отвърнаха на удара с попадение на Гарет Бейл, който се завърна в титулярния състав. Уелсецът се разписа отблизо с глава след центриране на Даниел Карвахал.

В 74-тата минута Роналдо превърна в гол дузпа, отсъдена за игра с ръка на Сориано в наказателното поле. При повторенията обаче останаха сериозни съмнения дали главният съдия Хесус Хил е трябвало да отсъди най-тежкото наказание.

Пълният обрат в двубоя беше оформен в 83-тата минута от Алваро Мората, вкарал гол с глава след центриране на Марсело.

След драматичната победа „Реал“ е с 55 точки на върха в класирането. "Белите" са с точка пред шампиона „Барселона“, но са изиграли един мач по-малко в сравнение с каталунците.

„Виляреал“ заема шестото място с актив от 39 точки.