"Дунав" и "Левски" завършиха 2:2

"Дунав" и "Левски" не успяха да се победят в мач, в който зрителите видяха общо четири гола. Двата отбора завършиха наравно 2:2 на "Лудогорец Арена" в Разград, като след срещата от 22-ия кръг Левски е втори с четири точки пред ЦСКА, а Дунав е на пето място.

Символичните домакини започнаха по-силно двубоя, а при атака в 8-та минута Самир Аясс намери вдясно Бирсент Карагарен, който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Левски за 1:0. Изравнителният гол за гостите от София падна в 36-ата минута. Доскорошният футболист на русенците Антон Огнянов наказа бившите си съотборници, като вкара с глава след подаване на Веселин Минев.

Равенството обаче бе за кратко. В 40-ата минута Бранимир Костадинов проби, навлезе в наказателното поле и подаде на Мирослав Будинов, който отбеляза за 2:1.

В 52-ата минута Олексей Ларин от Дунав игра с ръка в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа в полза на Левски. Роман Прохазка бе точен от бялата точка и изравни за 2:2. До края на мача двата отбора не можаха да си отбележат гол и завършиха при равен резултат.

"Дунав - "Левски" 2:2
голмайстори: 1:0 Бирсент Карагарен 8, 1:1 Антон Огнянов 36, 2:1 Мирослав Будинов 40, 2:2 Роман Прохазка 55-дузпа

Дунав: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Олексей Ларин, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Петър Патев, Самир Аясс (89-Христофор Хубчев), Васил Шопов, Бирсент Карагарен (56-Юлиян Ненов), Бранимир Костадинов (78-Ндуйе Мойеци), Мирослав Будинов

Левски: Николай Кръстев, Веселин Минев (59-Божидар Краев), Сърджан Лукин, Франсис Нар, Давид Яблонски, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи (67-Амаду Сукуна), Мехди Бурабия, Антон Огнянов, Антонио Аниете (77-Станислав Иванов), Георги Костадинов.