„Чикаго“ победи „Минесота“ след 42 спасявания на Крауфорд

Кори Крауфорд (вдясно) направи 42 спасявания срещу „Минесота“

Вратарят Кори Крауфорд направи 42 спасявания, а неговия „Чикаго“ победи с 4:2 гостуващия му „Минесота“, в мач от Националната хокейна лига.

Домакините започнаха много силно мача и още до 5-ата минута водеха с 2:0. Патрик Кейн откри резултата след само 51 секунди игра, а малко по-късно Артьоми Панарин покачи на 2:0.

Ерик Стаал върна един гол за гостите от „Минесота“ в средата на първата третина, но през втората „Чикаго“ си върна аванса от две попадения чрез Тревър ван Риймсдайк.

Микаел Гранлунд върна „Минесота“ в срещата, намалявайки на 2:3 в 46-ата секунда на третата част, но словашкият ветеран Мариан Хоса оформи крайното 4:2 малко повече от 6 минути преди последната сирена.

Така в подреждането „Чикаго“ вече има 91 точки, докато „Минесота“ е на първа позиция с 92.