„Лайпциг“ с нов успех в Бундеслигата

„Лайпциг“ победи с 3:2 като гост „Майнц“

Новакът в елита на германското футболно първенство „Лайпциг“ записа нова победа и е все по-близо до класиране в Шампионската лига.

В мач от 27-ия кръг „Лайпциг“ победи с 3:2 като гост „Майнц“.

С попадения на Марсел Забитцер в 48-ата минута и Тимо Вернер в 52-рата, гостите поведоха с 2:0, но „Майнц“ се върна в двубоя в 69-ата минута, когато Хайро Самперио реализира от дузпа.

„Лайпциг“ отново си върна аванса от два гола в 81-вата минута след попадение на Наби Кейта.

Минута преди края на редовното време „Майнц“ остана с човек по-малко след директен червен картон на Жан-Филип Гбамин, но секунди след това върна още един гол чрез Йошинори Муто, който с глава оформи крайното 2:3.

Останалите резултати от 27-ия кръг: „Аусбург“ – „Инглощад“ 2:3, „Борусия“ (Мьонхенгладбах) – „Херта“ 1:0, „Дармщад“ – „Баер“ (Леверкузен) 0:2 и „Волфсбург“ – „Фрайбург“ 0:1.

Начело в класирането е „Байер“ (Мюнхен) с 65 точки, пред „Лайпциг“ 55 и „Хофенхайм“ с 51.