Иван Цветков донесе успеха на „Пирин“ срещу „Нефтохимик“

"Пирин" победи "Нефтохимик" с 2:1

„Пирин“ (Благоевград) победи „Нефтохимик“ с 2:1 и почти си гарантира оставането във футболния ни елит.

Срещата бе първа от програмата на втората фаза на шампионата.

Ветеранът Иван Цветков отново бе герой за „Пирин“, като отбеляза победния гол от дузпа през второто полувреме.

„Нефтохимик“ започна силно и успя да поведе в резултата в 6-ата минута след индивидуален пробив на Иван Вълчанов.

След гола домакините от Благоевград натиснаха и успяха да изравнят до почивката с гол на капитана Юлиан Попев, който получи пас от Станислав Костов и без забавяне стреля във вратата в 43-ата минута.

Кулминацията дойде в 73-ата минута, когато защитникът на „Нефтохимик“ Яни Пехливанов игра с ръка в собственото наказателно поле и реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа.

Иван Цветков не изпълни добре наказателния удар, но топката влезе в мрежата и „Пирин“ спечели трите точки.