"Дунав" шокира "Лудогорец", победи го в Разград

"Дунав" спечели с 1:0 гостуването си на "Лудогорец"

„Дунав“ изненадващо спечели с 1:0 гостуването си в Разград на шампиона „Лудогорец“ от 27-ия кръг на футболното ни първенство.

Единственият гол в мача отбеляза Самир Аясс в последните секунди на първото полувреме.

„Лудогорец“ започна по-силно, но Сисиньо, Вандерсон, Лукас Саша и Марселиньо направиха фрапантни пропуски.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Аясс опъна мрежата на домакините. След центриране на Христофор Хубчев отляво, той прониза с глава Ренан от няколко метра, след като беше оставен непокрит от Козмин Моци и Игор Пластун.

През втората част нападателите на „Лудогорец“ отново създадоха няколко чисти положения, но така и не можаха да поразят вратата на „Дунав“.

Начело в класирането е "Лудогорец" с с 67 точки, пред "Левски" 54 и ЦСКА София с 49.