ПСЖ на финал за Купата във Франция

Защитаващият трофея си тим на „Пари Сен Жермен“ се класира за финала на турнира  за Купата на Франция, след като в полуфиналите победи „Монако“ с 5:0.

Наставникът Унай Емери заложи на всичко най-добро в мача, а Леонардо Жардим предпочете да пусне в игра резервите в тима, а водещите реализатори в лицето на Килиан Мбапе и Радамел Фалкао въобще не бяха в групата за мача.

Юлиан Дракслер и Единсон Кавани дадоха аванс от 2:0 на парижани с два гола в рамките на 5 минути в средата на първата част. В началото на втората резултатът набъбна на 4:0 в рамките на само 60 секунди, след като първо Сафуан Мбае си вкара автогол, а след това и Блез Матюиди се разписа за домакините.Крайното 5:0 бе оформено от бранителя Маркиньос, който бе точен в 90-ата минута.

Във финала на турнира „Пари Сен Жермен“ ще срещне новака „Анже“.

MüzikPsj:$e">  ʑНай-четени