"Дунав" и "Лудогорец" не се победиха

"Дунав" и "Лудогорец" не можаха да се победят в Русе и завършиха 2:2, като това изкачи русенците на четвърто място в генералното класиране на Първа професионална лига на България.

В началото мачът започна оспорвано, като първото по-сериозно положение за Дунав бе в 11-ата минута, когато Будинов засече топката с глава, но Ренан Сантос успя да избие в корнер. Две минути по-късно Бранимир Костадинов подаде на Васил Шопов, който бе точен и русенският тим поведе в резултата с 1:0.

В 22-ата минута Вандерсон шутира отдалеч, но топката отиде право в ръцете на Антонов. Четири минути по-късно Дунав можеше да води с 2:0 - Будинов стреля с глава, но вратарят на Лудогорец изби. Топката попадна в Шопов, но защитник изби удара му. Лудогорец можеше да изравни резултата в 39-ата минута, когато Абел Анисе остана сам срещу Антонов и стреля, но топката се удари в дясната греда.

Втората част започна също оспорвано. В 61-ата минута главният рефер отсъди пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле на Дунав. Кешеру стреля, но топката излезе в корнер след рикошет в стената. Четири минути по-късно обаче той бе точен и изравни резултата.

В 77-ата минута Дунав поведе отново. Юлиан Ненов стреля, но Ренан дос Сантос изби. Топката попадна в Карагарен, който вкара за 2:1. В 88-ата минута резултатът бе изравнен - Михаил Милчев си вкара автогол, опитвайки се да избие топката при разбъркване в наказателното поле на Дунав и след удар на Кафу.

Преди началото на двубоя футболистите на Дунав направиха шпалир и така поздравиха отбора на Лудогорец за шестата поредна шампионска титла.

"Дунав" - "Лудогорец" 2:2

Голмайстори: 1:0 Бранимир Костадинов (13), 1:1 Клаудиу Кешеру (66), 2:1 Бирсент Карагарен (77), 2:2 Михаил Милчев (88 - автогол)

Стадион: Градски стадион - Русе

Главен съдия: Георги Кабаков

Дунав (Русе): Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Тейнур Марем, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (69 - Петър Патев), Бранимир Костадинов (52 - Юлиян Ненов), Бирсент Карагарен (81 - Ндуйе Мойеци), Васил Шопов, Мирослав Будинов

Лудогорец (Разград): Ренан дос Сантос, Александър Василев, Неусиано Гусмао (46 - Лукас Саша), Игор Пластун, Хосе Паломино, Абел Анисе, Густаво Кампаняро (83 - Върджил Мисиджан), Марселиньо, Вандерсон Фариас, Джонатан Барбоса, Клаудиу Кешеру