„Манчестър Сити“ надигра „Лестър“ с 2:1

„Манчестър С“ спечели срещу „Лестър“ с 2:1

„Манчестър Сити“ направи важна крачка към участие в Шампионската лига по футбол през следващата година, след като победи „Лестър“ с 2:1 и зае третото място в класирането на английското първенство само два мача преди края.

„Ливърпул“ е с шанс да измести тима на Хосеп Гуардиола, ако победи утре „Уест Хем“, но „мърсисайдците“ имат и мач повече от своите съперници за челната четворка.

Давид Силва даде аванс на „Сити“ в 29-та минута, когато Лирой Сане проби по лявото крило и пусна топката към дузпата, където испанецът я засече с точен удар във вратата на „Лестър“.

Сане изработи и втория гол, след като дриблира в наказателното поле на гостите и бе съборен от Йоан Беналюн, а Габриел Жезуш се разписа за 2:0.

„Лестър“ върна един гол със страхотно воле на Шинджи Оказаки в 42-та минута, а Рияд Марез пропусна дузпа в 77-та и "лисиците" загубиха мача.