от 07.00 часа

„Фиорентина“ излъга „Лацио“ с 3:2

„Фиорентина“ победи „Лацио“ у дома с 3:2

„Фиорентина“ продължава битката за място в Лига Европа, като в мач от 35-ия кръг на италианското футболно първенство  победи „Лацио“ у дома с 3:2.

С този успех „виолетовите“ събраха 59 точки и заемат 7-мо място, а с точка пред тях е „Милан“, който завърши 1:1 като гост на „Аталанта“.

„Лацио“ поведе в 55-ата минута чрез Кейта Балде, но Бабакар 12 минути по-късно изравни след удар с глава.

Никола Калинич направи 2:1 в 73-ата минута с технично изпълнение, а само след 3 минути пак удар на Калинич намери крака на резервата на гостите Кристиано Ломбарди. Рикоширалата топка изненада вратаря Томас Стракоша и влезе в мрежата му за 3:1.

Вторият гол за гостите от Рим падна в 81-ата минута, когато Алесандро Мургия се разписа след пас на Луис Алберто.

Малко преди това „Лацио“ остана с десет души, след като Марко Пароло се контузи, а бяха извършени и трите си смени.