Живко Миланов стана шампион на Кипър

Живко Миланов

АПОЕЛ (Никозия) с Живко Миланов в състава си, спечели пета поредна шампионска титла, което е абсолютен рекорд в кипърския футбол, след победа с 3:1 над големия си съперник „Омония“.

Това е 26-ти шампионски трофей в историята на клуба.

Българският защитник игра пълни 90 минути при успеха на „жълто-сините“, които изостанаха в резултата още в 9-ата минута след гол на Мат Дербишър за „Омония“.

Евстатиос Алонефтис обаче изравни в 38-ата минута, а след почивката паднаха още две попадения.

Пиерос Сотириу в 64-ата от дузпа направи обрат, а бившия футболист на „Ботев“ (Пловдив) Вандер Вийера оформи крайния резултат във 2-ата минута на добавеното време.

Това е първа титла за треньора на АПОЕЛ- датчанинът Томас Кристиансен.

Празникът за доминиращия в местното първенство отбор стана възможен след равенството 1:1 на преследвача АЕК (Ларнака) като домакин на АЕЛ (Лимасол).