от 07.00 часа

Номер 1 при жените отпадна от тенис-турнира в Рим

Анжелик Кербер

Номер 1 в световната ранглиста по тенис при жените Анжелик Кербер изненадващо отпадна във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим.

Германката загуби от естонската квалификантка Анет Контавейт с 4:6 и 0:6 за само 56 минути игра.

Кербер загуби последните девет гейма в двубоя. Тя направи само 7 печеливши удари при 22 непредизвикани грешки. На другия полюс беше 21-годишната тенисистка от Талин, която завърши с 6 аса и 18 грешки.

Каролина Плишкова от Чехия надигра американката Лорън Дейвис с 6:1 и 6:1; Симона Халеп от Румъния спечели с 6:4 и отново 6:4 срещу германката Лаура Зигемунд, а Елина Свитолина от Украйна победи Ализе Корне с 6:4 и 7:6.

При мъжете Кей Нишикори се класира за 3-ия кръг, след като надигра Давид Ферер от Испания със 7:5 и 6:2.

Рафаел Надал също продължи напред, след като съперникът му във втория кръг Николас Алмагро, се отказа заради контузия.