Португалия спечели третото място на турнира за Купата на конфедерациите

Португалия спечели третото място на турнира за Купата на конфедерациите. Европейските шампиони се наложиха с 2:1 над Мексико след продължения.

Без голямата си звезда Кристиано Роналдо Фернандо Сантош заложи в нападение на Андре Силва и Луиш Нани.

В 15-ата минута реферът отсъди дузпа, след като Рафа Маркес спъна Андре Силва. Съдията взе решението, след като поиска видеоповторение. Новото попълнение на Милан Андре Силва стреля в десния ъгъл на Гийермо Очоя, който майсторски спаси. Така португалците изпуснаха четвърта поредна дузпа на шампионата след провала срещу Чили.

Срещата продължи динамично, като възможности се откриха в следващите минути и пред двата тима.

Първо Нани пропусна добра възможност за Португалия,  а след него Карлос Вела и Хавиер Ернандес не успяха да преодолеят Руи Патрисио.

До края на полувремето не се стигна до откриване на резултата.

Второто полувреме започна с натиск на Мексико. В 54-ата минута Чичарито направи хубав рейд отляво и центрира, а Нето си отбеляза автогол. Две минути по-късно Ектор Ерера беше изведен срещу Патрисио, но не успя да се възползва.

Последваха силни минути за Португалия. Пици и Желсон Мартинш не успяха да изравнят резултата.

В първата минута от добавеното време на срещата Пепе изравни с акробатичен удар.

Още в 103-ата минута Португалия стигна до гол. Рикардо Куарешма центрира, a Лаюн игра необмислено с ръка и съдията отсъди втора дузпа за европейските шампиони. Този път резервата Адриен Силва взе топката и я вкара без колебание.

Второто продължение започна с червен картон за Семедо. Защитникът получи втори жълт картон за опасна игра. До края Португалия удържа натиска и стигна до бронза.