"Ботев" се класира за 2-рия кръг на квалификациите в Лига Европа

Отборът на Ботев Пловдив се класира за втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Това стана факт, след като „канарчетата” записаха нов успех над албанския Партизани този път като домакини с 1:0 и така с общ резултат 4:1 продължават в следващата фаза. Единственото попадение на стадион „Лазур” в Бургас падна в 22-ата минута, а негов автор бе Фелипе Бризола. Бразилецът вкара страхотен гол, засичайки с глава центриране на Лъчезар Балтанов.

Съперник на Ботев в следващия кръг ще бъде победителят от двойката Бейтар (Йерусалим) и Вашаш (Будапеща). Първата среща между тях завърши 4:3 в полза на израелците.

В друг мач от Лига Европа Дунав Русе допусна ново поражение от казахстанския Иртиш (Павлодар). На свой терен русенци отстъпиха с 0:2 и така с общ резултат 0:3 напуснаха надпреварата. Попаденията за тима воден от Димитър Димитров-Херо реализираха Марио Маслач и Аслан Дарабайев съответно в 6-ата и 87-ата минути.