Ивелин Попов и „Спартак“ (М) с грешна стъпка на старта

Националът Ивелин Попов влезе като резерва, а шампионът „Спартак“ (Москва) пропиля аванс от два гола и допусна драматично изравняване за 2:2 при гостуването на „Динамо“ в градското дерби от 1-вия кръг на руското футболно първенство. Попов се появи в игра в 65-ата минута на мястото на Луис Адриано, а 7 минути по-късно получи жълт картон за умишлено задържане на съперник.

Холандецът Куинси Промес откри резултата за „Спартак“ в 29-ата минута, а 3 минути по-късно асистира за втория гол на Луис Адриано.

Гостите контролираха мача, но Кирил Панченко върна едно попадение за „Динамо“ в 54-ата минута.

След натиск в края резервата Александър Ташаев успя да изравни за 2:2 във втората минута на добавеното време.

Носителят на Купата на Русия „Локомотив“ (Москва) победи „Арсенал“ (Тула) с 1:0 в друг мач.

"Железничарите" взеха трите точки с попадение на Соломон Кверквелия в 57-ата минута.

Голът стана след центриране от фаул, отсъден за нарушение на българския национал Михаил Александров.