„Левски“ падна при дебюта на Делио Роси

„Левски“ загуби с 1:3 контролната среща със Сливнишки герой, която се игра на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

Срещата бе неофицален дебют за новия треньор на "сините" Делио Роси, който в понеделник бе назначен на мястото на Николай Митов.

Двубоят се изигра в три части от по 30 минути, вместо стандартните две полувремена от по 45, като Роси изпробва 3 различни състава във всяка от частите.

Бившият играч на „Манчестър Юнайтед“ Габриел Обертан даде аванс на „Левски“ с първия си гол за клуба в 13-ата минута, преодолявайки с едно докосване двама защитници на гостите.

Изненадващо обаче в началото на втората третина на мача „Сливнишки герой“ изравни чрез Красимир Георгиев.

Малко по-късно Йордан Попов реализира втори гол за гостите, а в 66-ата минута Цветомир Вачев оформи крайното 3:1 в полза на аматьорския тим от Сливница.

В игра за „Левски“ се появи и дошлият на проби бразилец Жеан Патрик.