Тежка загуба за "Астана" на Станимир Стоилов в плейофа за Шампионската лига

Отборът на треньора Станимир Стоилов – „Астана“ допусна тежка загуба – 0:5 при гостуването на „Селтик“ в първи плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига по футбол. Така ситуацията за класиране в турнира на богатите за тима от Азербайджан изглежда безнадеждна за реванша следващата седмица. Все пак ако не направи чудо, за да отстрани шотландците и отпадне, „Астана“ ще продължи в групите на Лига Европа, както и останалите отбори в тази фаза на Шампионската лига, които не са крайни победители в своите двойки.

Резултати от другите мачове

„Апоел“ (Беер Шева) – „Марибор“  2:1

„Истанбул Башекшехир“ – „Севиля“    1:2

„Олимпиакос“ – „Риека“  2:1

„Наполи“ – „Ница“  2:0

Холандският „Утрехт“ победи руския „Зенит“ (Санкт Петербург) с 1:0 в първия двубой от плейофите за влизане в групите на турнира по футбол Лига Европа. В четвъртък ще се играят още 21 мача. „Лудогорец“ приема литовския „Судува“ от 21 часа и 30 минути, а тази среща ще се излъчва пряко по програма „Хоризонт“.