„Хетафе“ излъга „Леганес“ с 2:1

„Хетафе“ победи като гост „Леганес“ с 2:1

С гол на Алваро Хименес в 83-ата минута „Хетафе“ победи като гост „Леганес“ с 2:1 в дербито на двете мадридски предградия от 3-ия кръг на испанското футболно първенство.

Победата бе първа за „Хетафе“ от началото на сезона, след като в първите два кръга от Ла Лига новакът регистрира поражение и равенство.

В същото време пък „Леганес“ направи първа грешна стъпка, след като в първите си два мача постигна победи над „Еспаньол“ и „Алавес“.

Мауро Арамбари даде аванс на „Хетафе“ през първото полувреме със зрелищен гол, дошъл след удар извън наказателното поле, но в 65-ата минута домакините изравниха чрез Мигел Анхел Гереро.

7 минути по-късно Гереро се превърна в грешник за домакините, след като пропусна дузпа, отсъдена за наруешение на Хуан Кала срещу Габриел Перес.

Така се стигна до 83-тата минута, когато Хименес бе точен с мощен удар по диагонал от около 20 метра.