от 07.00 часа

Гълъбинов бележи при победа на „Дженоа“

Андрей Гълъбинов

Андрей Гълъбинов вкара гол за победата на „Дженоа“ с 3:2 като гост на „Каляри“ в мач от 8-ия кръг на италианското футболно първенство.

Българският национал изигра най-силния си мач за тима от Генуа и допринесе за успеха, който е първи за „Дженоа“ през сезона.

Гълъбинов откри резултата в 8-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Адел Таарабт и хладнокръвно прати топката в мрежата.

Това е втори гол за българина в Серия А след дебютното му попадение в италианския елит във вратата на Ювентус при загубата с 2:4.

Таарабт покачи на 2:0 за „Дженоа“ в 35-ата минута след великолепно взаимодействие с Лука Ригони.

„Каляри“ върна едно попадение чрез Леонардо Паволети в 48-ата минута, но Ригони възстанови аванса от два гола на „Дженоа“ с попадение в 75-а минута.

Крайното 2:3 оформи Жоао Педро от дузпа в 79-а минута.

Без контузения Александър Тонев „Кротоне“ изпусна победа у дома срещу „Торино“. „Кротоне“ водеше с 2:1 до самия край, но в добавеното време Лоренцо Де Силвестри изравни за крайното 2:2.