"Берое" с втори успех в Адриатическата лига

"Берое" записа втори успех в Адриатическата лига

Отборът на "Берое" (Стара Загора) постигна втора победа в Адриатическата лига по баскетбол за жени.
Баскетболистките, водени от старши треньора Татяна Гатева, разгромиха като гости "Истанбулски университет" (Турция) с 50 точки разлика - 92:42 точки в среща от петия кръг в група "А" на надпреварата и съхраниха шансове да се класират в следващата фаза.
Старозагорки натрупаха огромна преднина още до почивката - 46:21 и доиграха спокойно срещата.
Най-голямата преднина в тяхна полза беше 54 точки при 92:38 2:52 минути преди финалната сирена.
Шест баскетболистки на "Берое" завършиха с двуцифрен точков актив. Габриела Николова беше най-резултатна с 15 точки. Петя Бояджиева вкара 14 точки, Ралица Нанева и Теодора Динева добавиха по 12, а силно се включиха и Евгения Нацкина с 11 и Гергана Иванова с 10 точки.
Шенай Зейбек реализира 11 точки за домакините, които инкасираха пета поредна загуба в Лигата.
В следващия си мач от турнира "Берое" гостува на "Трешневка" 2009 (Хърватия) на 22 ноември.