"Барселона" без Александър Везенков с нова победа в Испания

„Барселона“ без Александър Везенков в състава си записа нова победа, след като се наложи със 104:83 над „Билбао“ като гост в мач от испанското първенство. Тимът на Сито Алонсо взе комфортен аванс от 14 точки в края на първата четвърт, която приключи при резултат 29:15, а до почивката водеше с 19 точки, което направи второто полувреме протоколно.

Най-резултатен за победителите бе унгарецът Адам Ханга с 15 точки, а 14 прибави центърът Кевин Серафин. За домакините от „Билбао“ Лусио Редиво реализира 18 точки.

Победата остави „Барселона“ на трето място в класирането в Лига Ендеса с 5 победи и 2 поражения след първите 7 кръга, а в следващия кръг гостува на лидера в класирането "Реал" Мадрид, който е единственият отбор без поражение до момента в първенството.