ЦСКА победи с 3:1 гейма "Левски" във волейболното първенство

Отборът на ЦСКА победи този на "Левски" с 3:1 гейма (25:21, 24:26, 25:21, 25:21) в 8-ия кръг на Суперлигата на България по волейбол при мъжете.
След успехът в зала "Васил Симов" играчите на Александър Попов излязоха на 3-о място във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 17 точки. "Левски" остава на 9-о място с 3 победи, 5 загуби и 8 точки.
Най-резултатен за ЦСКА бе Венцислав Георгиев с 23 точки (3 блока и 53% ефективност в атака). За "Левски" Гордън Люцканов реализира 14 точки (2 блока, 1 ас, 41% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане), а Симеон Александров и Смилен Мляков добавиха по 13 точки.
"Пирин" (Разлог) свали "Монтана" от лидерската позиция в Суперлигата, след постигна категорична победа с 3:0 (25:19, 25:17, 25:23). Топреализатор за "Пирин" бе Илиян Преспов с 15 точки, Ради Попов завърши с 13 точки. За "Монтана" Кирил Клетс приключи със 17 точки (1 ас).
Така монтанчани заемат втората позиция с 19 точки (7 победи, 1 загуба), колкото има и лидерът "Пирин", но с разлика в геймовото съотношение - 21:10 (21:8 в полза на тима от Разлог).

В другите два мача: "Миньор" - "Арда"     3:2 и "Черно море" - "Добруджа"   3:1