от 07.00 часа

„Дунав“ загуби у дома от „Черно море“

"Черно море" спечели в Русе

„Дунав“ загуби у дома от „Черно море“ с 0:1 в мач от 16-ия кръг на Първа футболна лига.

В началото русенският тим владееше повече топката, атакуваше често, но чисти положения пред вратата на гостите липсваха.

„Черно море“ успя да поведе в резултата при първата си опасна атака в 14-ата минута.

Тогава Георги Илиев подаде към Мариян Огнянов, който опита да шутира, но топката рикошира от крака на Карагерен и той си вкара автогол.

В 27-ата минута Васил Шопов бе близо до гола, след като стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай левия страничен стълб на вратата на варненци.

През втората част „Дунав“ владееше повече топката, но така и не успя да стигне до изравнителния гол.

„Черно море“ имаше няколко чисти положения, които обаче не реализира - в 61-ата минута Антон Огнянов навлезе опасно в наказателното поле и стреля, но Станислав Антонов изби в корнер.

3 минути по-късно Сукуна имаше нова възможност да удвои резултата, но ударът му излезе в аут.

Пак той пропусна чисто положение в последната минута – излезе сам срещу Антонов, но вратарят на „Дунав“ спаси удара му.