от 15.00 часа

"Интер" надигра "Каляри" и излезе начело в Италия

"Интер"

Мауро Икарди вкара два гола за победа на "Интер" с 3:1 над "Каляри", с което "нерадзурите" се изкачиха временно на върха на класирането в италианското първенство по футбол. "Интер" е с актив от 36 точки, а "Наполи" изостава с една преди гостуването си срещу "Удинезе" в мач от 14-ия кръг на Серия "А".

Икарди има голове при последните си три визити в Каляри, а в късния съботен мач вкара две попадения и се изкачи на върха в листата на реализаторите в първенството с 15. Толкова има и Чиро Имобиле от "Лацио".

Икарди отбеляза първия гол с удар от близко разстояние в 29-та минута, а преди това Самир Ханданович спаси две много опасни положения пред вратата си. Марсело Брозович вкара за 2:0 в 55-та минута, а след като Леонардо Паволети върна един от головете, Икарди се разписа седем минути преди края за победата за отбора на Лучано Спалети. Икарди вкара два гола и на "Аталанта" през миналата седмица.