Очарована от мощния дух на груповото изпълнение, публиката често забравя за индивидуалностите на музикантите в един оркестър. Този петък ви очаква среща с още един талант от състава на Радиосимфониците. Ще звучи красива музика за фагот, съпроводена от разговор с Александър Сарандев – водач на фаготите в Симфоничния оркестър на БНР.
Роден в град Шумен, Александър Сарандев завършва СМУ „Добри Христов” във Варна в класа по фагот на Марко Добрев, а през 1987 година и НМА „Панчо Владигеров” в София в класа на проф. Марин Вълчанов. Сарандев е лауреат на Седмото общобългарско състезание за певци и инструменталисти през 1984 в категория „Камерна музика“, с духов квинтет „Кларино“. От 2006 до 2010 година по покана на проф. Вълчанов преподава фагот в НМА ,,Панчо Владигеров“. Автор е на камерни произведения: „Трио за кларинет, пиано и ударни“; „Духов квинтет“; „Сюита за камерен оркестър“; „Скерцо за фагот и пиано“ и други. Някои от тях ще прозвучат в предаването.
През 2006 заедно с Христо Павлов (флейта), Костадин Йоцов (обой), Данчо Радевски (кларинет) и Ясен Теодосиев (валдхорна) – всички от състава на СО на БНР, Александър Сарандев създава духовия квинтет „Солистите на БНР”, който е носител на наградата ,,Кристална лира“ на Съюза на българските музикални и танцови дейци за 2010 година.