"Монтана" с победа в Адриатическата лига

„Монтана“ спечели последния си мач от група В на Адриатическата лига
Снимка: Любо Андреев

Вицешампионът на България по баскетбол при дамите „Монтана“ спечели последния си мач от група В на Адриатическата лига.

У дома баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха с 96:74 точки над хърватския „Рагуза“.

С успеха „Монтана“ си гарантира третото място в групата, което бе важно, защото в следващия етап на турнира – Суперлигата, за който се класират първите 4 отбора от всяка от двете предварителни групи, се зачитат резултатите от първата фаза.

„Монтана“ започна отлично срещата, като още в първата четвърт реализира впечатляващите 37 точки, а след нови 29 във втората четвърт „Монтана“ поведе с 66:40 на почивката.

През второто полувреме българките намалиха оборотите, а Михайлов даде шанс на повече състезателки да запишат игрови минути, но въпреки това преднината на българския тим не бе застрашена по никакъв начин.

Най-резултатна за „Монтана“ с 12 точки бе Цветомира Шаренкапова. Виктория Стойчева и Мария Желязкова отбелязаха по още 11, а с 10 останаха Радостина Димитрова и Дебора Филипова.