„Арсенал“ завърши годината с равенство

Отборите на „Уест Бромич“ и „Арсенал“ и приключиха 2017 година в английската Висша лига по футбол с равенство -  1:1 в 21-ия кръг, което изпрати лондончаните на пето място в класирането и с точка пред градския съперник „Тотнъм“.
„Арсенал“ доминираше срещу „Уест Бромич“ в рекордния 811-и мач на мениджъра Арсен Венгер начело на клуба, но не се възползва от над 60-те процента владеене на топката и от деветте удара към вратата на домакините си. Едва в 83-та минута гостите получиха шанс да стрелят от пряк свободен удар пред наказателното поле и шутът на Алексис Санчес влезе в мрежата зад Бен Фостър. С основна вина за гола бяха двама от футболистите на „Уест Бромич“ на стената - Джей Родригес и Джеймс Маклийн, които се отделиха един от друг, а топката се отклони от последния и той си вкара автогол. В 89-та минута домакините получиха дузпа, след като Киърън Гибс овладя дълъг пас в наказателното поле и Калъм Чембърс игра с ръка в опита си да го спре. Родригес пое отговорността да бие наказателния удар и вкара за крайното 1:1.