Григор Димитров е полуфиналист в Бризбейн

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис турнира в Бризбейн (Австралия) след победа срещу британеца Кайл Едмънд с 6:3; 6:7 и 6:4 след 2 часа и 28 минути.

Както и вчера Григор отново трябваше да играе три сета за победата. Този път първият му сервис беше по-добър - 63% успешен, направи и 11 аса. Допусна обаче и 9 двойни грешки срещу само една на Едмънд. Във втория сет - при 4:4 гейма, нашият тенисист не успя да пробие сервиса на съперника от 40:15 точки и се стигна до тайбрек, спечелен от британеца със 7:3.

В решаващата трета част - пак при 4:4 гейма, Едмънд навехна глезена на десния си крак и се свлече на корта.ЕПА/БГНЕС Григор прескочи мрежата и отиде да му помогне, като заедно с физиотерапевта го заведе до стола за почивка.

След лекарската намеса Кайл се върна на корта, но вече беше плах при отиграванията и загуби двата гейма.

Утре Димитров ще играе срещу австралиеца Ник Кириос, срещу когото има две победи - втората беше на финала от мастърс турнира в Синсинати миналата година. А след мача с Кириос и още един полуфинал - при двойките: Григор и амириканецът Райън Харисън срещу Хенри Континен (Финландия) и Джон Пиърс (Нова Зеландия)