"Барселона" с класика срещу "Леванте"

"Барселона" постигна рутинна домакинска победа с 3:0 срещу "Леванте" и си върна аванса от 9 точки пред втория "Атлетико" (Мадрид) в испанското първенство.

Лионел Меси откри резултата в 12-а минута и изравни рекорд на легендарния германец Герд Мюлер. Попадението на аржентинеца е негово 365-о в Ла Лига, с което повтори постижението на Мюлер по брой голове в първенството от "Голямата петорка".

Двубоят с Леванте е паметен за Меси и заради факта, че е негов юбилеен номер 400 в испанския шампионат. Барселона контролираше играта през цялото игрово време и без проблеми стигна до победата.

В 38-а минута Серхи Роберто центрира към Луис Суарес и уругваецът със зрелищен удар от въздуха прати топката в мрежата за втори път. През второто полувреме мачът се доиграваше, а в добавеното време Паулиньо вкара трети гол за Барса.

Меси навърза няколко защитници на Леванте в наказателното поле и прати топката успоредно на голлинията, където Паулиньо на празна врата реализира за крайното 3:0.